+48 22 350 10 10 bok@telnaptelecom.pl

Telnap Telecom, jako pierwszy dostawca usług telekomunikacyjnych dla Data4 w Polsce, wziął udział w uroczystości otwarcia jednego z największych w naszym kraju centrów danych – w Jawczycach k. Warszawy.

Na terenie kampusu powstaną aż 4 obiekty Data4, o łącznej mocy 60MW, a całkowity koszt inwestycji wyniesie 1 mld zł. Telnap Telecom dostarcza ciemne włókna światłowodowe oraz rozwiązania teletransmisyjne.

Relacja z otwarcia

 

Data4, to wiodący europejski operator i inwestor na rynku centrów danych. Obsługuje 28 centrów danych we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Luksemburgu i Polsce, zapewniając swoim klientom unikalne zasoby na rynku europejskim, w tym grunty o łącznej powierzchni 137ha oraz przydział mocy energetycznej na poziomie 500 MW, skalowalne rozwiązania – od dzierżawy pojedynczej szafy, po budowę wydzielonego budynku – oraz wydajną, bezpieczną i przyjazną dla środowiska infrastrukturę.

Telnap Telecom to jeden z największych prywatnych operatorów sieci teleinformatycznej opartej na własnej infrastrukturze światłowodowej w aglomeracji warszawskiej. Posiada ponad 25 lat doświadczeń w obsłudze klientów biznesowych i administracji państwowej. Oferuje kompleksowe usługi telekomunikacyjne m.in. głosowe, internetowe i transmisji danych. W Grupie Telnap Telecom, o 100% polskim kapitale, jest także operator dedykowany obsłudze klientów indywidualnych – N3net Sp. z o.o. świadczący usługi klientom od Serocka na północy do Wawra na południu, a także w Warce.