+48 22 350 10 10 bok@telnaptelecom.pl

Data4, wiodący europejski operator i inwestor na rynku centrów danych wybrał Telnap Telecom na pierwszego dostawcę usług telekomunikacyjnych dla swojej nowej inwestycji w Jawczycach, gdzie powstaje jedno z największych centrów danych w Polsce. Umowa o współpracy została zawarta na 15 lat. Do marca 2023 roku Telnap Telecom zobowiązał się dostarczyć, dwoma niezależnymi drogami, ciemne włókna światłowodowe oraz rozwiązania teletransmisyjne dla centrum danych w Jawczycach, umożliwiające realizacje połączeń światłowodowych pomiędzy Data4, a praktycznie dowolnym innym punktem w Warszawie.

Cieszymy się z tej współpracy, w ramach której będziemy świadczyć na potrzeby Data4 oraz współpracujących z operatorem firm, kompleksowe usługi telekomunikacyjne, takie jak dzierżawę łączy światłowodowych, usługi przesyłu danych, czy usługi serwisowe. Skala inwestycji Data4 w Polsce, a także nasza, jedna z największych sieci światłowodowych w aglomeracji warszawskiej, otwiera przed nami nowy rozdział na rynku DC w Polsce. Podpisana umowa umożliwi nam oferowanie usług kolokacji Data4 swoim obecnym oraz potencjalnym klientom” – powiedział Przemysław Kuna, prezes Zarządu Telnap Telecom Sp. z o.o.

Bardzo się cieszę, że wspólnie z Telnap Telecom będziemy mogli oferować naszym klientom najwyższej jakości skalowalne i inteligentne rozwiązania. Dzięki połączeniom światłowodowym i usługom przesyłu danych współpracujące z nami firmy będą mogły korzystać z doskonale skomunikowanych centrów przetwarzania danych. Znakomita lokalizacja naszego kraju powoduje, że jest on niezwykle atrakcyjny dla europejskiej logistyki, transportu i telekomunikacji. Jestem przekonany, że inwestycja Data4 przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju rynku, a przy tym będzie stanowić atrakcyjną ofertę dla firm stawiających na cyfrową transformację” – powiedział Adam Ponichtera, dyrektor oddziału DATA4 w Polsce.

Data4 obsługuje 28 centrów danych we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Luksemburgu i Polsce, zapewniając swoim klientom unikalne zasoby na rynku europejskim, w tym grunty o łącznej powierzchni 137ha oraz przydział mocy energetycznej na poziomie 500 MW, skalowalne rozwiązania – od dzierżawy pojedynczej szafy, po budowę wydzielonego budynku – oraz wydajną, bezpieczną i przyjazną dla środowiska infrastrukturę.

Telnap Telecom to jeden z największych prywatnych operatorów sieci teleinformatycznej opartej na własnej infrastrukturze światłowodowej w aglomeracji warszawskiej. Posiada ponad 25 lat doświadczeń w obsłudze klientów biznesowych i administracji państwowej. Oferuje kompleksowe usługi telekomunikacyjne m.in. głosowe, internetowe i transmisji danych. W Grupie Telnap Telecom, o 100% polskim kapitale, jest także operator dedykowany obsłudze klientów indywidualnych – N3net Sp. z o.o. świadczący usługi klientom od Serocka na północy do Wawra na południu, a także w Warce.