+48 22 350 10 10 bok@telnaptelecom.pl
Case study CenterMed Warszawa. Łączność w czasach COVID-19.
Adres www: centermed.pl

Czas pandemii koronawirusa to okres szczególnie wzmożonej pracy dla całego personelu medycznego. Bezpieczną opiekę udało się zorganizować w dużej mierze dzięki cyfryzacji w ochronie zdrowia.

Z wykorzystaniem elektronicznej dokumentacji, e-recept, e-zwolnień oraz e-zleceń na zaopatrzenie udaje się realizować większość porad lekarskich w formie telewizyt. W tych okolicznościach kluczowym elementem decydującym o możliwościach i jakości świadczonych usług jest niezawodna łączność. Przychodnie Akademickie CenterMed w Warszawie, korzystają z usług głosowych i transmisji danych operatora telekomunikacyjnego – Telnap Telecom.

„W naszej codziennej pracy operacyjnej potrzebujemy szybkiej, stabilnej i niezawodnej transmisji. Wymaga tego specyfika naszej działalności oraz systemy, które wykorzystujemy. Mamy serwerownie w największej przychodni, a dzięki łączom światłowodowym, mniejsze lokalizacje korzystają z jej zasobów. Każdego dnia nasi lekarze udzielają porad setkom pacjentów, tworząc dokumentacje w wersji elektronicznej. Aktualnie ponad 90% konsultacji jest udzielanych za pośrednictwem telefonu. Mówimy tutaj o kilkudziesięciu połączeniach lekarzy z pacjentami każdej godziny. Od dłuższego czasu jesteśmy przekonani, że przyszłością medycyny jest wykorzystanie narzędzi informatycznych w pracy lekarza, a także w zakresie obsługi pacjentów. Wybór firmy Telnap Telecom, którą wyłoniliśmy w konkursie ofert spośród innych operatorów, okazał się sukcesem. Mamy doświadczenie we współpracy z innymi, dużo większymi ogólnopolskimi operatorami i możemy śmiało zapewnić, że jakość kontaktu jest zdecydowanie lepsza w Telnap” – powiedział inż. Michał Kasprzycki z firmy CenterMed.

Kompleskowe usługi medyczne

CenterMed Warszawa należy do polskiej sieci prywatnych przedsiębiorstw medycznych, które oferują pacjentom kompleksową pomoc medyczną: od opieki lekarzy rodzinnych, poprzez badania diagnostyczne, medycynę pracy, do konsultacji u lekarzy specjalistów, a także zabiegów szpitalnych w Krakowie.

W stolicy  przychodnie CenterMed kontynuują misję Akademickiej Służby Zdrowia, opiekując się studentami oraz pracownikami uczelni wyższych. Pięć placówek medycznych zlokalizowanych jest przy ulicach: Waryńskiego, Mochnackiego, na Krakowskim Przedmieściu, Żwirki i Wigury oraz Narbutta. W ramach całej grupy, CenterMed obsługuje ponad 250 tys. pacjentów rocznie i zatrudnia przeszło 823 pracowników medycznych.

Sprawdź nas

Chcesz uzyskać fachową poradę w zakresie usług telekomunikacyjnych: dostępu do Internetu po światłowodzie, usług głosowych, transmisji danych czy kolokacji?

Centrum obsługi 24h / 7 dni

 

Wzajemne zaufanie

 

Początkowo współpraca pomiędzy CenterMed Warszawa a Telnap Telecom dotyczyła usług dostępu do Internetu opartych o światłowód. Następnie została rozszerzona o usługi transmisji danych pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami, a od dwóch lat – także o usługi głosowe, w tym obsługę ogólnopolskiej infolinii telefonicznej.

Niezawodna łączność

Sytuacja kryzysowa związana z koronawirusem jest doskonałym testem wysokiej jakości usług świadczonych przez operatora. Część lekarzy przyjmuje pacjentów bezpośrednio w placówkach medycznych, a część świadczy teleporady, pracując zdalnie i łącząc się z pacjentami za pomocą VPN. Warto wspomnieć o telefonicznej obsłudze rezerwacji – w godzinach porannych, między 7:00-8:00 telefoniści przychodni umawiają dziesiątki pacjentów, a w sezonach podwyższonej zachorowalności – na rozmowę z konsultantem – czeka ok. 70-80 jednoczesnych połączeń.

Obsługa i serwis

Obsługa i serwis Telnap Telecom spełniają najwyższe standardy. W razie potrzeby abonenci firmy mogą korzystać z dedykowanego wsparcia technicznego (NOC) działającego w systemie 24 h/dobę. Ponadto każdy klient biznesowy ma przydzielonego swojego opiekuna handlowego. Zapewniając pełną obsługę techniczną, wysoką jakość oraz krótkie czasy realizacji zamówień, Telnap Telecom bardzo szybko został doceniony przez największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce.

O Telnap Telecom

Telnap Telecom jest jednym z największych prywatnych operatorów infrastruktury światłowodowej w aglomeracji warszawskiej, działającym na rynku od ponad 24 lat. Dysponuje siecią ponad 1100 km światłowodów, w oparciu o którą świadczy kompleksowe usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji publicznych z Warszawy i okolic (od Otwocka do Łomianek i od Radzymina do Błonia). Z usług Telnap Telecom korzystają także najwięksi operatorzy telekomunikacyjni.

Zainteresowała Cię ta historia? Pobierz dokument.