+48 22 350 10 10 bok@telnaptelecom.pl
Case study ORPEA Polska. Być po słowie z telekomem.

Adres www: orpea.pl

W przetargach i konkursach ofert to cena jest często kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze dostawcy łączy internetowych. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, aby wybór okazał się trafny? Poznaj historię ORPEA Polska, która korzysta z usług kilku operatorów telekomunikacyjnych w swoich 13 lokalizacjach w całej Polsce.

„Ostatni przeprowadzony przez nas konkurs dotyczył wyboru dostawcy przyłącza światłowodowego dla naszej nowo wybudowanej lokalizacji. Poza ceną, kluczowe oczywiście były parametry techniczne, jak prędkość i przepustowość łącza, ale także termin realizacji. Początkowo to cena zadecydowała o wyborze – wydawałoby się – najkorzystniejszej dla nas oferty. Zaproponowane warunki cenowe były naprawdę atrakcyjne, ponad dwukrotnie niższe od innych dostawców. Jednak dalszy bieg wydarzeń pokazał, że nie był to właściwy wybór” – powiedział Paweł Szymański, Dyrektor IT w ORPEA Polska.

Największa sieć domów opieki

ORPEA Polska jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. To największa sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych w Polsce. Oferuje ponad 1000 miejsc w domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych, głównie na Mazowszu, a także w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują też mieszkania dla seniorów.

O zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół. ORPEA Polska działa od 2001 r., jest częścią międzynarodowej Grupy ORPEA, obecnej w branży od 1989 r. z potencjałem blisko 90 tys. miejsc w domach opieki oraz klinikach rehabilitacyjnych i psychiatrycznych w 22 krajach.

Sprawdź nas

Chcesz uzyskać fachową poradę w zakresie usług telekomunikacyjnych: dostępu do Internetu po światłowodzie, usług głosowych, transmisji danych czy kolokacji?

Centrum obsługi 24h / 7 dni

 

Po pierwsze profesjonalizm

Początkowo ORPEA Polska dla swojej nowej lokalizacji w Piasecznie – Rezydencji ANTONINA – wyłoniła operatora o zasięgu ogólnopolskim, który miał zapewnić dobrą jakość usług, do tego w najlepszej cenie. Była to doskonale rozpoznawalna firma, więc wydawałoby się, że wybór jest właściwy.

Już wkrótce okazało się jednak, że oferent wycofał się ze swojej oferty, informując, że nie jest w stanie dostarczyć usługi na czas, a dopiero miesiąc lub nawet później. To skłoniło ORPEA Polska do wyboru kolejnej z listy oferty – firmy Telnap Telecom Sp. z o.o.

Lokalnie czy krajowo?

„Zwróciliśmy się do firmy Telnap Telecom, z którą mieliśmy już okazję współpracować wcześniej z zapytaniem, czy podtrzymuje swoją ofertę i jest nadal w stanie dostarczyć nam łącza w zadeklarowanym terminie, ale także i cenie. Minęło trochę czasu od rozstrzygnięcia, więc nasze obawy były uzasadnione” – powiedział dyr. Szymański. „Na szczęście – po weryfikacji przez operatora – otrzymaliśmy potwierdzenie. Mimo skrócenia czasu, Telnap Telecom, a więc właściciel infrastruktury światłowodowej głównie w obrębie Warszawy i okolic, z sukcesem zrealizował nasze zamówienie” – podkreślił.

Satysfakcja w cenie

Doprowadzenie przyłączy światłowodowych przez Telnap Telecom do Domu opieki w Piasecznie zajęło 60 dni, ale była to poważna inwestycja z uwagi na konieczność wybudowania całej kanalizacji oraz „przejścia” przez ulicę, a także uzyskania stosownych zgód. „Przez cały proces budowy operator był w stałym kontakcie ze mną, informował o postępie prac i czułem się ‘zaopiekowany’ w takim stopniu, jak oczekuje się od każdej, profesjonalnej firmy” – powiedział dyr. Szymański.

Złota proporcja

Czy wiesz już, jak wygląda spirala idealnych proporcji w procesie wyboru dostawcy? Jest wiele składowych, które tworzą harmonijny obraz w galaktyce, budowie człowieka architekturze i malarstwie, życiu zwierząt czy roślin. Tak samo jest i w tym procesie. Ocenie powinniśmy poddać co najmniej kilka istotnych elementów: doświadczenie (inaczej kwalifikacje operatora), ofertę odpowiadającą potrzebom, bezpieczeństwo (czyli niezawodność), cenę, a także wartości (w tym zaufanie, profesjonalizm i reputację). Decyzja należy do Ciebie, co powinno stanowić rdzeń spirali…

O Telnap Telecom

Telnap Telecom jest jednym z największych prywatnych operatorów infrastruktury światłowodowej w aglomeracji warszawskiej, działającym na rynku od ponad 24 lat. Dysponuje siecią ponad 1100 km światłowodów, w oparciu o którą świadczy kompleksowe usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji publicznych z Warszawy i okolic (od Otwocka do Łomianek i od Radzymina do Błonia). Z usług Telnap Telecom korzystają także najwięksi operatorzy telekomunikacyjni.

Zainteresowała Cię ta historia? Pobierz dokument.