+48 22 350 10 10 bok@telnaptelecom.pl
Case study Inforkom. Internet jak woda, bez której nie da się już żyć.
Adres www: inforkom.pl

Pandemia koronawirusa znacząco przyspieszyła transformację cyfrową wielu firm iinstytucji publicznych w Polsce i na świecie oraz wpłynęła na zmianę myślenia wielu Polaków, którzy nagle stanęli przed koniecznością pracy zdalnej, zakupów on-line, a nawet utrzymywania więzi społecznych poprzez Internet. To oczywiście spowodowało znaczący wzrost zapotrzebowania na przepustowość łączy i usługi bezpieczeństwa.

“Dziś, aby klient mógł korzystać z benefitów cloudowych, potrzebuje szybkiego łącza i poczucia bezpieczeństwa. Inforkom od wielu lat korzysta z usług internetowych Telnap Telecom, dlatego z czystym sumieniem mogliśmy zaoferować je także naszym Klientom i wejść w partnerstwo z Telnap Telecom” – powiedział Maciej Fabisiak, właściciel firmy integratorskiej Inforkom S.C. Dodał, że usługa łączona daje znacznie większą siłę sprzedaży, a Klient uzyskuje profesjonalne i kompleksowe podejście.

O Inforkom s.c.

Inforkom jest innowacyjną i szybko rozwijającą się firmą, która specjalizuje się w pełnej obsłudze informatycznej oraz doradztwie dla przedsiębiorstw. Działa na rynku od 20 lat, jest partnerem Microsoftu i realizuje projekty od zarządzanie sieciami, poprzez migrację i  transformację cyfrową.

Sprawdź nas

Chcesz uzyskać fachową poradę w zakresie usług telekomunikacyjnych: dostępu do Internetu po światłowodzie, usług głosowych, transmisji danych czy kolokacji?

Centrum obsługi 24h / 7 dni

 

“Dla Telnap Telecomu, który konsekwentnie rozwija oferowane usługi oraz własną  sieć światłowodową, sytuacja pandemii koronawirusa raczej sprzyja zainteresowaniu i sprzedaży. Jednak nasze podejście do Klientów i Partnerów to zdecydowanie dłuższa perspektywa. Oczywiście z jednej strony wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadziliśmy, np. możliwość otrzymania dwukrotności pasma w tej samej cenie, ale równocześnie staramy się, aby nasze usługi i współpraca wychodziły również na przeciw zapotrzebowaniu klientów w przyszłości. Dlatego oprócz standardowych usług, jak dostęp do Internetu, telefonia, czy transmisja danych, oferujemy również budowę niezależnych łączy backupowych, rozwiązania chmurowe, rozwiązania WIFI, utrzymanie infrastruktury IT, itp. Na tym polu współpraca z firmą Inforkom rozwija się doskonale, a połączenie kompetencji obu firm owocuje grupą zadowolonych klientów, którzy z pewnością pozostaną z nami na dłużej – powiedział Przemysław Kuna, prezes zarządu w Telnap Telecom.

Połączyły nas łącza

Współpraca Telnap Telekom oraz Inforkom, która rozpoczęła się w 2017 roku od łącza 100/100Mb, dziś zaowocowała wieloma wspólnymi kontraktami dla firm różnej wielkości i z różnych sektorów gospodarki, w tym także sektora publicznego. Wiele spośród nich stanowią zaawansowane technologicznie, kompleksowe rozwiązania, w przypadku których wdrożenie było mierzone w miesiącach, a liczba użytkowników sięgała ok. 200 osób. W takich sytuacjach kompetencje obu firm, połączone z elastycznością w podejmowaniu działań, a także praktycznie „nieograniczonymi” zasobami sieciowymi Telnap Telecomu były gwarancją wdrożenia szybkiego i optymalnego na tę chwilę rozwiązania.

Masowa transformacja

Obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowała w wielu przedsiębiorstwach poważne problemy związane z komunikacją, transferem danych i dostępem do zasobów firmowych. Planowane wcześniej przepustowości nie sprawdziły się w sytuacji, gdy wielu pracowników musiało przejść na zdalną pracę i z domu realizować codzienne zadania, w tym choćby spotkania na video. Transformacja stała się koniecznością i wzrosło zainteresowanie rozwiązaniami chmurowymi, które umożliwiają pracownikom swobodną i bezpieczną wymianę informacji oraz dostęp do firmowych zasobów. To z kolei pociąga za sobą wzrost zapotrzebowania na pasmo oraz stabilność i bezpieczeństwo łączy.

O Telnap Telecom

Telnap Telecom jest jednym z największych prywatnych operatorów infrastruktury światłowodowej w aglomeracji warszawskiej, działającym na rynku od ponad 24 lat. Dysponuje siecią ponad 1100 km światłowodów, w oparciu o którą świadczy kompleksowe usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji publicznych z Warszawy i okolic (od Otwocka do Łomianek i od Radzymina do Błonia). Z usług Telnap Telecom korzystają także najwięksi operatorzy telekomunikacyjni.

Zainteresowała Cię ta historia? Pobierz dokument.